Close
Type at least 1 character to search
Back to top
home stage nehnutelnost

8 TIPOV HOMESTAGINGU, (KTORÉ POMÔŽU PREDAŤ NEHNUTEĽNOSŤ)

Home staging, zjednodušene povedané príprava nehnuteľnosti na predaj, je jedným z najdôležitejších pomocníkov pri predaji nehnuteľnosti. 

Úlohou služby je upraviť interiér, či exteriér, ktorý zanechá v očiach budúcich kupcov čo najlepší dojem. Práve home staging priloží ruku k dielu a pomôže vám predať nehnuteľnosť rýchlejšie a za viac peňazí. 

Prvý dojem predáva

Vedeli ste, že prvému dojmu stačí len desatina sekundy? Spoločne sa zamyslime. Čo nás ako prvé (okrem ceny) osloví pri výbere nehnuteľnosti na internete?…..Kvalitné fotografie, či video prehliadka? 

Určite ste sa už všetci stretli s rôznymi amatérskymi fotografiami. Nekvalitná prezentácia na internete je častým kameňom úrazu. Dokáže záujemcu odradiť nie len od prehliadky nehnuteľnosti, ale aj samotného kliku na ponuku. Preto nezabúdajte, že aj keď máte dokonale pripravenú nehnuteľnosť, je dôležité investovať čas do jej kvalitnej prezentácie. 

Tip z našej dielne 

Pre šikovníkov/šikovných, ktorí si plánujú prehliadku natočiť sami sme pripravili pár užitočných rád ako správne natočiť video nehnuteľnosti.  Ak však budete potrebovať pomocnú ruku, veľmi radi vám s prípravou pomôžeme. Stačí nás len kontaktovať tu. 

8 tipov ako pripraviť nehnuteľnosť na prehliadku

Správna úprava dokáže premeniť akýkoľvek byt alebo dom na atraktívny. Tak si poďme priblížiť 8 užitočných tipov homestagingu, ktoré vám pomôžu pri predaji vašej nehnuteľnosti.  

  1. Pustite sa do drobných dlho odkladaných úprav 

Už mesiace vás trápi kvapkajúci kohútik, vypálená žiarovka, či vŕzgajúce dvere? Teraz je ten správny čas vrhnúť sa na všetky drobnosti, ktoré by mohli brzdiť predaj vašej nehnuteľnosti. Pretože aj ten najmenší nedostatok dokáže ovplyvniť záujem kupcov.

  1. Preč s nepotrebnými vecami

Dovoľte budúcim majiteľom vytvoriť si domov podľa ich predstáv. Odstráňte všetky nepotrebné veci a nábytky. Priestor tak bude vyzerať omnoho väčšie, vzdušnejšie a zároveň prístupnejšie. A tento krát zabudnime na obľúbenú frázu „toto sa nám možno raz zíde“.

  1. Poupratujte ako nikdy predtým 

Dajte si záležať aby každý m2 sršal čistotou. Od podláh, líšt, okien, šuplíkov až po rohy stropov. Čistý dom kupujúcim naznačuje, že o nehnuteľnosť bolo ukážkovo postarané. Verte nám, nikoho nezaujímajú šampóny v kúpeľni, či riad na kuchynskej linke. Nečistota môže odradiť aj toho najnádejnejšieho kupca.

  1. Odstráňte všetky osobné veci 

Budúci majitelia si už pri vstupe vytvárajú svoju vlastnú predstavu nového domova. Pomôžte im s tým a odstráňte všetky osobné veci ako diplomy, trofeje, či rodinné fotografie. Je pochopiteľné, že sa radi obklopujeme našimi spomienkami, avšak pri obhliadke ich nachvíľu schovajme do šuflíka. 

pastedGraphic_5.png
  1. Dajte pozor na farby a buďte neutrálny

Každý máme svoj štýl a obľúbené farby, na ktoré nedáme dopustiť. Ale predstavte si, milovníka jemných tónov, ktorý príde do bytu plného krikľavých farieb. Ako by to na neho pôsobilo? Preto buďte neutrálny a zasiahnete tak širší okruh kupcov.  Ak máte čas a možnosti, vymaľujte. Vaša nehnuteľnosť, tak opäť ožije.  

pastedGraphic_2.png
  1. Krása je ukrytá v maličkostiach

Dodajte vášmu bývaniu tú správnu atmosféru jednoduchými doplnkami, príjemnou vôňou, či zdravou zeleňou. Niet krajšej dekorácie, ako živý kvet, ktorý rozžiari každý priestor. Pamätajte, že nepotrebujete značkové doplnky aby ste navodili atmosféru skutočného domova. 

  1. Svetlo, svetlo a ešte raz svetlo

Vyhrňte žalúzie, roztiahnite závesy, presvetlite vaše bývanie a dovoľte mu zažiariť. Pokiaľ robíte prehliadku večer zapáľte sviečku, porozsvecujte svetlá, vytvoríte tak čarovnú atmosféru, ktorá vám pomôže pri predaji. 

pastedGraphic.png
  1. Čo je vonku sa počíta 

Nezabúdajte  aj na váš exteriér. Ak bývate v dome pokoste trávnik, upravte záhradku, vytvorte pocit čistoty. Pokiaľ však predávate byt, dbajte na okolie vašej bytovky. Vchod, parkovanie, vstupná cesta…všetko sa počíta.

Gratulujeme, základy homestagingu máte zvládnuté! Už sa len pustiť do práce.☺ 

Zanechajte nám koment