Close
Type at least 1 character to search
Back to top
Blog-Predaj-nehnuteľnosti-

Zvýšte si cenu nehnuteľnosti s obmedzeným rozpočtom

Na trhu nehnuteľností je dnes konkurenčný pretlak. Ceny sú neustále na vzostupe. Nároky kupujúcich však nezaostávajú. Cena nehnuteľností sa odvíja od lokality, veku stavby, občianskej vybavenosti a dispozície. Sú to väčšinou faktory, ktoré neovplyvníte. 

Čo však môžete ovplyvniť sú napríklad zásahy ako kompletná rekonštrukcia, či výmena starého nábytku za modernejší.

Ak ste v pozícií predávajúceho a vlastníte nehnuteľnosť, ktorú hodláte predať, máte od predajnej ceny pravdepodobne určité očakávania. Neľahká situácia nastáva napríklad v prípade, ak na navýšenie predajnej ceny nemáte dostatočný finančný obnos. Máme však pre vás dobrú správu. Zvýšiť jej hodnotu môžete aj s obmedzeným rozpočtom.

Nová maľovka dá interiéru druhú tvár

Ak sa aj nehrniete do kompletnej rekonštrukcie, určite porozmýšľajte nad vymaľovaním interiéru. Nielen, že presvetlí miestnosti, ale dodá im nádych čistoty a novoty. Voľte svetlé farby ako bielu a béžovú. Náterom skryjete nedostatky a správnou voľbou farby opticky nafúknete priestor.

Spravte ilúziu väčšieho priestoru

Každý kúsok sa ráta. A presne takto rozmýšľa aj potencionálny kupca. Presvedčte ho teda o tom, že vo vašej nehnuteľnosti sa rozhodne tlačiť nebude.Svetlé farby ako sme si už vyššie spomenuli vedia opticky zväčšiť priestor. Premyslene umiestnené zrkadlá dajú aj malému priestoru väčší objem. Odrážajú svetlo a ak ich umiestnite oproti oknu, maximalizujete požadovaný efekt. Preorganizujte nábytok tak, aby nezaberal veľa miesta a zvážte odstránenie nadbytočných kúskov. 

Odložte všetky nepotrebné maličkosti. Napríklad drobné spotrebiče z kuchynskej linky (pokiaľ je vizuálne preplnená), talizmany z dovoleniek – tie majú síce emocionálnu hodnotu pre vás, nie však pre potencionálneho kupcu. Ak máte steny zahltené obrazmi alebo fotografiami z dovoleniek, tiež to môže pôsobiť rušivo. Pamätajte, že menej je niekedy viac. 

Starým veciam dajte zbohom

Bude to znieť ako ošúchané klišé ale vyprataním nepotrebných vecí dáte priestoru viac vyniknúť. Uznajte sami, že vypelichaný koberec, stará sedačka s vyšúchaným poťahom ani retro nábytok s popraskanou lazúrou nepôsobia dobre. Práve naopak. Pôsobí to lacno a na cene nehnuteľnosti to nepridá.

Prvý dojem zaváži. Upracte si!

Predstavte si, že na obhliadke kupujúci prejaví záujem nazrieť do útrob vstavanej skrine, či usporiadania kuchynskej linky. Čo oči nevidia, to srdce nebolí v tomto prípade určite neplatí. Či už pred fotením nehnuteľnosti, ako aj obhliadkou spravte hĺbkové čistenie priestoru. Toto pravidlo platí tak pre exteriér, ako aj pre interiér. Upracte tiež vašu terasu, záhradu, či pozemok. Cena nehnuteľnosti v neupratanom priestore určite nestúpne. A to v mnohých prípadoch dokonca ani pokiaľ prešiel rekonštrukciou. 

Ak ste to doteraz odkladali, pustite sa do drobných opráv

Ak ste doteraz nemali čas, vedzte, že teraz to už odložiť nemôžete. Prejdite sa po vašej nehnuteľnosti a všímajte si drobné nedostatky. Či už je to pokazená kľučka, kvapkajúci vodovodný kohútik, alebo zle tesniace okno. Všetko si postupne zaznamenajte a dajte do poriadku. Veľa drobných opráv určite zvládnete aj vo vlastnej réžii. 

Stavte na profesionálov. Investujte do Homestagingu

Home Staging je profesionálna služba, ktorá sa opiera o psychologické fakty predaja nehnuteľnosti. Využíva tiež skúsenosti realitných maklérov a dizajnérov. Zameriavajú sa na tie prvky nehnuteľnosti, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní kúpiť, alebo nie.
Dizajnér nastajluje nehnuteľnosť tak, aby bola príťažlivá pre čo najširšiu cieľovú skupinu kupujúcich. 

Nezabúdajte na to, že prvý dojem môže výrazne ovplyvniť cenu vašej nehnuteľnosti. Často na to máte len pár sekúnd. 

Čo môžete od služby očakávať

  • dôkladnú prípravu na fotoprezentáciu
  • plánovanie rozmiestnenia nábytku
  • redukcia nedostatkov 
  • atraktívny prvý dojem 
  • rýchlejší predaj za vyššiu cenu

Malý TIP na záver: cena nehnuteľnosti môže narásť aj za pomoci videoprodukcie

https://blackmango.sk/video-prezentacie-nehnutelnosti/Ak chcete vašu nehnuteľnosť odlíšiť a dodať jej pridanú hodnotu, pouvažujte nad investíciou do prezentačného videa nehnuteľnosti. Maximalizujte jej cenu a vytvoríte dojem jedinečnosti. Táto investícia sa vám určite vráti. Malá ukážka z nášho portfólia.

Ak sa rozhodnete pre videoprezentáciu pre vašu nehnuteľnosť, neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme, ako na to.

Zanechajte nám koment