Close
Type at least 1 character to search
Back to top
Blog-Voiceover

5 dôvodov prečo voiceover jednoducho potrebujete

Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Prečo sa ale obmedzovať a nemať to najlepšie z oboch svetov – aj vidieť a aj počuť? Dvojnásobne to platí pre produktové video, ktorého cieľom je nielen informovať potenciálneho zákazníka, ale ho aj zaujať, chytiť a premeniť na zákazníka skutočného. Voiceover je skvelou pomôckou, ktorá vám v tomto dokáže perfektne pomôcť a premeniť vaše reklamné video na zaručený úspech. V tomto článku sa budeme venovať práve voiceoveru a prezradíme si 5 dôvodov, prečo ho jednoducho potrebujete.

Zahoďte texty, prichádza voiceover!

Otázka – aká je pravdepodobnosť, že uchvátite potenciálneho zákazníka videom, počas ktorého bude musieť neustále čítať text? Odpoveď je: veľmi nízka.

Nič nie je v dnešnom uponáhľanom svete bližšie k pravde. Ľudia majú málo času a rozhodne ho nechcú tráviť čítaním titulkov vo vašom produktovom videu. Aj keby to riskli a titulky naozaj čítali, z vizuálu získajú málo, ostanú zmätení, nebudú vedieť čo od nich vlastne chcete a budú mať pocit, že si video musia pustiť znovu. To však pravdepodobne neurobia a vy ste tak práve stratili záujemcu o vaše produkty či služby.

Zahoďte teda texty a titulky vo vašom produktovom videu a dajte šancu voiceoveru! Všetko potrebné zákazníkovi povie všadeprítomný hlas – bez akejkoľvek potreby čítania a preskakovania očami. Divák si tak z reklamy odnesie maximum, a nielen to! Získa celkovo lepší pocit z toho, čo videl a zvýšite tak šance na úspešný predaj nehnuteľnosti, služby alebo produktu, ako tomu bolo pri videu pre iKuchyne.

Produktové video a voiceover – prečo áno?

Ak si nie ste použitím voiceoveru do vášho produktového videa stále istí, vedzte, že má oveľa viac výhod ako nevýhod.

  • Budete ľudskejší

Jedným z cieľov voiceoveru je prihovárať sa divákovi. Osobnejšie, intímnejšie a s plným pochopením. Potenciálny zákazník tak nadobudne pocit, že mu na vás naozaj záleží a šance na úspešne dotiahnutú akciu sa tak razom zvýšia. Ukážete navyše ľudskejší prístup a že vám na ňom naozaj záleží – a to ľudia jednoducho milujú.

  • Ukradnete pozornosť

Ľudská pozornosť je krehká. Stačí chvíľka čítania a už uteká. Voiceover však diváka udrží v deji a ukradne jeho pozornosť smerom, ktorým chcete vy. Z videa tak dostane skutočné maximum – potrebné informácie, dobrý pocit, umelecký zážitok a aj príjemný monológ.

  • Predáte informácie

Aj keď to niektorí tvrdia, málokto vie robiť dve veci naozaj poriadne. Preto môžete žiadať priveľa ak chcete, aby divák čítal vaše titulky a na prvý pokus získal všetky potrebné informácie. V takom prípade môže nastať v jeho mozgu akýsi mišmaš a zákazník okamžite vaše video v zmätku zavrie.

  • Budete profesionálni

Produktové video určené na predaj či prenájom nehnuteľnosti, ako napríklad naša videoprodukcia pre lokalitu Zelená Lipa, pôsobí s voiceoverom jednoducho profesionálnejšie. Celkový look videoprodukcie tak získa nádych kvality, ktorý sa potom prenesie aj na vašu firmu.

  • Dosiahnete, čo chcete

Pravdou je, že zákazníka musíte v priestore plnom reklám a ponúk viesť ako za ručičku, inak nebude vedieť kam ma ísť a ujde vám. Príjemnou formou voiceoveru mu tak presne poviete, čo od neho chcete a čo má urobiť k tomu, aby ste to dosiahli. Dáte jasne najavo výzvu k akcii a jej úspešnému zavŕšeniu tak už nič nestojí v ceste.

Dajte šancu voiceoveru aj vy a vyťažte zo svojej videoreklamy maximum!

Zanechajte nám koment